Kareli Dantel Modeli

Kumaş,ve dantel güzelliğini masa örtünüzde yaşayın. 20 x 20 cm boyutundaki nakışlı kumaşın çevresine fisto yapın. Daha sonra ince kenar danteli ile etrafını dönüp 22 x 22 cm boyutunda istediğiniz sayıda hazırlayın. Dantel olan kare parçaya 10 cm zincir çekip ortadan başlayın. 15 delikli 15 sıra tırabzan yapın. Çevresine zincir üstü sıkiğneden sonra 3 yapraklı […]
Continue reading…

 

İncili Örtü

Pembe ve beyaz inciler, altın rengi boru boncuklar ve pullarla işleyeceğiniz deseni kare örtünün karşılıklı köşelerine çizip işleyin. Diğer iki köşesine desen altındaki suyu yerleştirin. Örtünün çevresine incilerle çiçek işleyip bitirin.
Continue reading…

 

Kırkyama Masa Örtüsü

Evde bulunan kumaşları değerlendirerek hazırlayacağınız masa örtüsü… 6 renk kumaş kullanarak yapacağız kırkyama örtüyü 8 blok olarak hazırlayın. Blokları birleştirin, astarlayıp çevresine oya yaparak bitirin.
Continue reading…

 

Keçe Örtü

Renk renk kumaşlardan kolayca yapacağınız örtü için. Koyu renk zemin kumaşını kesip çevresini temizleyin. Çiçek ve yaprakların kalıplarını çıkarın. Çiçekleri çift kat çalışın. Zemin üzerine aplike yapın. Örtünün çevresine renkli yuvarlak şekilleri sıralayıp bitirin.
Continue reading…

 

Etamin Örtü Örneği

Etamin üzerine gülleri ve menekşeleri kanaviçe tekniği ile işleyin. Dikdörtgen örtünün iki uzun kenarına yerleştirin. Çevresine kumaş ile bant geçirin. A: Soldan sağa ya da sağdan sola doğru ipliğe düğüm atmadan kanaviçeye başlayın. Alttan verev olarak üsteki sağ deliğe batıp, düz olarak alt delikten iğneyi çıkartın. B: Sıra dönüşünde sağ alttan çıkarak sol üstteki deliğe […]
Continue reading…

 

Hazan Yapraklı Örtü

Hazan yapraklarıyla işlenmiş zarif bir örtü. Kare kumaşın kenarlarına yine kare olarak yaprakları hazan renkleriyle kanaviçe olarak işleyin. Etrafına geniş dantel dikerek çay masalarınızı renklendirin.
Continue reading…

 

Boncuklu Şık Masa Örtüsü

Kare kumaşın karşılıklı köşelerine büyük deseni, diğer iki köşesine küçük desen çizip kahverengi, sarı ve gümüş rengindeki pul ve boncuklarla işleyin. Desenleri fotokopide büyütebilirsiniz.
Continue reading…