Kareli Dantel Modeli

Kumaş,ve dantel güzelliğini masa örtünüzde yaşayın. 20 x 20 cm boyutundaki nakışlı kumaşın çevresine fisto yapın. Daha sonra ince kenar danteli ile etrafını dönüp 22 x 22 cm boyutunda istediğiniz sayıda hazırlayın. Dantel olan kare parçaya 10 cm zincir çekip ortadan başlayın. 15 delikli 15 sıra tırabzan yapın. Çevresine zincir üstü sıkiğneden sonra 3 yapraklı […]
Continue reading…

 

Beyaz Gül

Örtüye ortadan başlayın. Zincir çekip dört trabzan yaparak kare şeklinde birleştirin. Çevresine “K” larla dönün. Sekiz sıra sonra, dört kenarına güllerle devam edin. Gül ve yaprakların bitiminden sonra iki sıra trabzanın üzerine çevresini dilimli olarak tamamlayın.
Continue reading…

 

Beyaz Kristal

60 numara dantel ipliği ile ayrıntıdaki gibi motifleri yapın. Birbirine ekleyerek dilediğiniz uzunlukta örtüyü oluşturun. Motif ortalarını küçük motiflerle birleştirin.
Continue reading…

 

Yıldız

  Oda takımının ortasına yıldız motifini yapın. Çevresine şeritleri zincirlerle birleştirin
Continue reading…

 

Dantel Perde Yapımı

Perdeye 50 numara dantel ipliği ile 30cm zincir çekerek başlayın. 1 sıra trabzandan sonra örnekle devam edip dilimler için 2. sırada artırarak bitirin. Dilim kenarlarına sıkiğne kırçıllar yaparak tamamlayın.
Continue reading…

 

Dilimli Dantel Örtü

Yuvarlak örtüye ortadan başlayın. Çiçek motifinin çevresine iki sıra sıkiğne yapın. Daha sonra ayrıntıdaki arayı yaparak çevresine çiçek motiflerini sıralayın. Sıra tekrarı ile istediğiniz kadar büyütün. Etrafına dilimli motifleri yaparak tamamlayın.
Continue reading…

 

Yepyeni Bir Tasarım

Dantel, kumaş ve kurdele nakışı ile yepyeni bir tasarım… Dantellerinize yenilik kazandırmak istiyorsanız kumaş ve kurdele nakışı ile örtülere çarpıcılık kazandırın.
Continue reading…

 

Hazan Yapraklı Örtü

Hazan yapraklarıyla işlenmiş zarif bir örtü. Kare kumaşın kenarlarına yine kare olarak yaprakları hazan renkleriyle kanaviçe olarak işleyin. Etrafına geniş dantel dikerek çay masalarınızı renklendirin.
Continue reading…