Kategori Arşivi: Bluz

Haber Aboneliği

Bluz ve Yelek Modelleri

kisakollukazak

İp: 400 gr Şiş: 5 numara Beden: 38 Ön ve arkaya 90 ilmekle başlayın. 2 ilmek düz, 2 ilmek ters olarak 8 sıra (6 cm) lastik örün. Üzerine düz örgü olarak 30 cm örün. Kolu 2-1-1 kesin. Her sırada her iki taraftan 1’er ilmek eksilterek devam edin. Yakada 42 ilmek kalacak şekilde yarım reglân yaparak bitirin. Kollara 54 ilmekle başlayın. ... Devamını Oku »

Fantazi Bluz ve Örgü Kazak Modelleri

fantazibluz

İp:250 gr. Tığ: 1 numara Şiş: 4,5 numara Beden: 38 Fantazi bluza yaka kısmından başlayın. 38 cm. zincir çekin. Zincir üzerine tığa bir dolayıp iki defada çekerek 6 direkli 9 adet yol yapın. Her yolun aralarınadn artırarak devam edin. Daire olacak şekilde devam edin. Kol açıklığını bırakarak bele 10cm genişliğinde bir ters bir düz yastik örüp bitirin. İp: 400 gr ... Devamını Oku »

Örgü Bluz Modelleri

orgubluzmodelleri1

İp: 250 gr Tığ: 1 numara Beden:38 Kruvaze bluzun önlerine 38 cm zincir çekerek bağlayın. Üzerine 3 zincir çekin tığa 1 dolayın, başlangıç zincirine batarak iki defada çekin. Tekrar tığa 1 dolayıp ikinci direği yapın. Araya 2 zincir çekip 2 direk yaparak 12 sıra (10 cm) örün. Üzerine 1 sıra tırabzan yapın. İkinci sırada ön ortasından her sırada 1’er tırabzan ... Devamını Oku »

Sarı Bluz

Malzemeler 200 gr. Ebruli merserize ip 5 numara şiş   İşlem Basamakları •    64 ilmek atınız. •    2 tane ters örünüz, 5 tane yüz örünüz 1 ters, 5 yüz devam ediniz. •    Aynı işlemi 5 sıra yapınız. •    6. sırada ön yüzde 2 ters ör, 1 ilmek at, 1 yüz ör 3 kes, tekrar 1 yüz ör, tekrar ilmek at ... Devamını Oku »

Lila Bluz

Malzemeler 350 gr. Lase floş ip 100 gr. varyok ipi 5 numara şiş İşlem Basamakları 50 ilmek atınız. Varyok ipiyle 5 cm kadar bir yüz (1Y), bir ters (1T), lastik örünüz. Daha sonra örgünün ön yüzünü (yüz) düz. Arka yüzünü ters örünüz. Kol oyuntusunu 4,3,2,1, üç sırada birde 1,1,1,1 düzeninde kesiniz. Yakaya geldiğinizde varyok f ipiyle on sıra örünüz sonra tarry ... Devamını Oku »

Kısakollu Bluz Modelleri

Kısakollu Bluz Modelleri Yaz mevsimi gelmek üzere dolayısıyla kısakollu bluz modelleri‘ne ihtiyacınız olacağını düşünerek bu örnekleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Kısakollu bluz modelleri ve açıklamalı yapılışı Bluza 64 ilmekle etek ucundaki ajurla başlayın. 15 sıra sonra ilmeklerin tümünü kesin. Üzerine tığla 11 sıra delikli örneği örün. Daha sonra tığ bölümünün üzerinden 64 ilmek alın. 12 ilmek ters örün. 2 ilmeği ... Devamını Oku »

İnce Oyalı Bluz

İp: 250 gr Şiş: 5 numara Tığ: 1 numara Beden: 38 Tığ ve şiş ile yapacağınız bluzun arkasına 78 ilmekle başlayın. 2 sıra haraşonun üzerine düz örgü örün. Kol esimi yapmayın. Arka yaka açıklığını yaparak omuzları kesin. Ön ortasındaki motiflerin her iki yanını şişle örün. 30 ilmekle başlayın. 1 sıra haraşodan sonra sağ tarafı örerken sola doğru, sol tarafı örerken ... Devamını Oku »

Yazlık Bluz

Yazlık Bluz Malum yaz yaklaşıyor. Ancak biz yaz yaklaşmasına rağmen örgü örmeye ara vermiyoruz. Yazın lif seccade modelleri masa örtüleri dışında kendimize de birşeyler örmeyi ihmal etmiyoruz tabi. Bu yüzden Yazlık bluz modelleri ile karşınızdayız. :) Yaz sıcağı yaklaşırken yazlık bluz yapımına başlamanın tam zamanı diye düşünüyorum. Örnekte gördüğünüz yazlık bluz modelini tığ ve şişi birlikte kullanarak yapıyoruz. Modelde ayrıca hafif dantel ... Devamını Oku »

Kısa Kollu Örgü Bluz

İp: 350 gr Şiş: 4,5 numara Beden: 38 Öne 79 ilmekle başlayın. 3 sıra haraşo örün. 4. sırada ter iki kenarda 2 haraşo kenar ilmeğinden sonra her ilmeği örerken şişe 2 kez dolayıp ters örgü olarak örün. Arka sırada 2 kenar ilmeğinden sonra sol şişteki 5 ilmeği doladığınız ilmekleri boşalttıktan sonra içinden 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz, ... Devamını Oku »

Düğme Yaka Bluz

İp: 300 gr Şiş: 5 numara Beden: 38 Ön ve arkaya 83 ilmekle başlayın. Ajurla devam edin. 38 cm sonra her iki taraftan her sırada 1 ’er ilmek olarak 4 sıra artırın. Daha sonra ajur ilmek sayısına göre her iki tarafta 15 ilmek atarak 15 cm örüp arka yakayı keserek ilmekleri kapatın. Önde yandaki yaka yırtmacını yaparak yaka oyuntusunu kesin. ... Devamını Oku »

Scroll To Top