Bebek Örgüleri

Bebek örgüleri

bebek örgüleri En sevdiğim örgü modelleri bebek örgüleri olmuştur her zaman. Hem örmesi kolay hem de zaten sevimli bebeklerimizin üzerinde daha da sevimli oluyorlar. Bu yüzden en güzel en yeni bebek örgüleri‘ni sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlerle bebek örgüleri‘nden kız bebekler için elbise modeli yapımını anlatacağım. Umarım beğenirsiniz. Bebek örgüleri‘nden örmesi kolay sayılabilecek bu model eminim bebişlerinize çok yakışacak.

İp: 200 gr Şiş: 4,5 numara Yaş: 6-8 aylık

Elbiseye 44 ilmekle yakadan başlayın. 2 sıra haraşo üzerine 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 1 dolayarak 1 sıra delik örgü örün. 4. sırada arka ortasında 3 ilmeği haraşo, ı 4 ilmek düz örün. 1 dolayın, 1 düz, 1 dolayın, 8 ilmek haraşo örün, 1 dolayın, 1 düz, 1 dolayın, 10 ilmek düz örün. 1 dolayın, 1 düz, 1 dolayın, 8 ilmek haraşo örün. 1 dolayın, 1 düz, 1 dolayın, 4 ilmek düz, 3 ilmek haraşo örün. Her sırada 1 düz ilmeklerin sağından ve solundan 1’er dolayarak artırın Kolu haraşo örün, diğer ön ve arkayı düz örgü devam edin.

13 sıra artırarak devam edin. 14. sırada haraşo ördüğünüz kol ilmeklerini 2 ilmeği toplayıp 1 dolayarak 1 sıra delik ajur yapın. Kol ilmeklerinin üzerine 1 sıra haraşo örüp ilmekleri kapatın.

Ön ve arka parçalarını ayırın. Arka ortasındaki 3 haraşo ilmekleri üst üste getirin. Ön ve arka ilmeklerini ayrı ayrı 2 sıra düz örün. Üzerine her ilmek arasına 1 dolayarak örün. Bu şekilde hem delik örgü hem de ilmek sayısını artırmış olacaksınız. Daha sonra her 3 sırada 9’ar ilmek ara ile 1 dolayıp 2 ilmeği toplayarak delik ajurlu olarak örün. Yan dikişlerden de 3 sırada 1’er ilmek artırın. Robadan 20 cm sonra 2 sıra haraşo örün. 1 sıra delik örgü yapın. Son olarak 2 sıra haraşo örüp bitirin.

Hepsi bu kadar. Hiç de zor değilmiş değil mi? Diğer bebek örgüleri için sitemizin bebek kategorisini gezmeyi unutmayın.

Siz de bebeklerinize uygun bir modeli mutlaka bebek örgüleri arasından bulacaksınız.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Hepinize keyifli örgüler…

Bebek örgüleri