Süper Loto Sonuçları

Süper Loto Sonuçları

Milli Piyango İdaresi tarafından oynatılan Süper Loto’nun Sayısal Loto’dan pek bir farkı yoktur. Tek fark, Süper Loto’da büyük ikramiyenin kazanılma olasılığı daha düşüktür. Bunun sebebi de Süper Loto sonuçları çekilirken 1’den 54’e kadar olan rakamlar arasında 6 rakam seçilmesinden kaynaklanmaktadır. Sayısal Loto’da bu sayı 49 olduğundan dolayı 49 rakam arasından 6 rakam seçme ihtimali daha yüksektir. Ancak Süper Loto’da büyük ikramiyeyi kazanma olasılığı düşük olmasına rağmen verilen ödül çok daha fazladır.

25 Ekim 2007 tarihinde ilk kez oynatılmıştır. 54 rakam arasında 6 tanesini bilmek hedeftir. Eğer 6 bilen çıkmaz ise büyük ikramiye bir sonraki haftaya devredilir. Süper Loto sonuçları açıklandığında ödül almak istiyorsanız en az 3 rakamı doğru bilmiş olmanız gerekmektedir. 6 bilenler toplam ödülün %45’ini paylaşmaktadır. 5 bilenler %14, 4 bilenler %15 ve son olarak 3 bilenler %26’lık dilimi paylaşmaktadır.

Sayısal Loto ile aynı kuralları içeren Süper Loto, her hafta Perşembe günü çekilmektedir. Tüm Milli Piyango İdaresi tarafından oynatılan oyunlarda olduğu gibi Süper Loto’da da 18 yaşından küçüklerin oynaması yasaklanmıştır. Oynasa dahi büyük ödülü almaya hak kazanamayacaktır.

Milli Piyango İdaresi tarafından oynatılan oyunlar arasında 1 kolon fiyatı en yüksek olan şans oyunu Süper Loto’dur. Diğer hepsi 75 kuruş iken Süper Loto 1 Türk Lirası’ndan oynanmaktadır. Bunun sebebi de 54 top içerisinde 6 top bilmenin güç olduğu ve bilenlerin de çok büyük ikramiye kazanacağındandır. Süper Loto sonuçları açıklandığında genellikle 6 bilen çıkmamaktadır. Bu yüzden çoğunlukla bir daha ki haftaya devrettiği görülür. Bu yüzden de büfeler de veya şans oyunları oynatan yerlerde “Süper Loto devretti!” manşetlerini görülmektedir. Sizler de büyük ikramiyeyi kazanmak adına sadece 1 TL ödeyerek şansınızı deneyebilirsiniz.

Süper Loto sonuçları açıklandığında 5 ve üzeri bilmeyi başarırsanız çok büyük bir ikramiyenin sahibi olabilirsiniz.

Süper Loto kolonlarını kendiniz doldurabileceğiniz gibi görevlilere de rastgele şeklinde doldurtabilirsiniz. Tamamen şans oyunu olduğundan dolayı çoğu oyuncu bu yöntemi kullanmaktadır. Ancak hisleri kuvvetli kişiler kendi içine doğan rakamları oynamakta ısrar ederler. Bu konuda özgürsünüz, istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Süper Loto sonuçları açıklandığında, büyük ikramiye tutturan kişile ödemelerini sadece Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden alabilmektedir.

Süper Loto Sonuçları

3 yorum

  1. Merhabalar,
    Siteniz güzel ama aynı sonuçları Milli Piyangonun resmi sitesinden de görebiliyoruz.
    Eğer mümkünse 1. haftadan bugüne kadar tüm oyunların sonuçlarını haftalık olarak excel ortamında görmek veya almak istiyorum.
    Saygılarımla…

  2. 19 25 28 45 49 54 süper loto

  3. 7 14 23 28 49 54 süper loto

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top