Şans Topu Sonuçları

Şans Topu Sonuçları

Şans Topu oyunu Milli Piyango İdaresi tarafından ilk olarak 20 Haziran 2001 tarihinde oynatılmıştır. Diğer şans oyunlarından biraz daha farklıdır. Tek bir çekim yoktur, 2 adet vardır. Bu yüzden de Şans Topu’nun diğer adı 5+1 oyunu diye bilinir. Yapacağınız kolonlarda toplam 6 adet seçim yapıyorsunuz, ancak iki tane sayı kümesi bulunuyor. İlk sayı kümesine 5, ikinci sayı kümesine ise 1 seçim yapmak zorundasınız.

Şans Topu sonuçları çekilirken, ilk sayı kümesi içerisinde bulunan ve 1’den 34’e kadar numaralandırılmış toplardan 5 adet çekilmektedir. İkici sayı kümesinden ise 1’den 14’e kadar olan toplardan 1 adet çekilir. Ödül dağılımı da bu çekilen toplara göredir.

Şans Topu sonuçları açıklandığında 5+1 bilen kişiler toplam ödülün %30’unu paylaşmaktadır. İkinci sayı kümesinden sayı bilemeyen ve 5 ile kalan kişiler ve 4+1 bilenler de %3 lük kazancı paylaşmaktadır. 4 bilenler %4, 3+1 bilenler %5, 3 bilenler ve 2+1 bilenler %14, son olarak da en çok paranın dağıtıldığı 1+1 bilenler %27’lik dilime sahip olmaktadır.

Diğer şans oyunlarına göre ikramiye grupları Şans Topu’nda çok daha fazladır. Bu yüzden de büyük olasılıkla kolonlarınıza ikramiye vuracaktır. Aynı şekilde Şans Topu’nda büyük ikramiyeyi kazanma olasılığı diğerlerine göre daha yüksektir. Ülkemizde de Şans Topu çok sık oynanılan bir şans oyunları çeşididir. 18 yaşından küçüklerin oynaması yasaktır. Şans Topu sonuçları her hafta Çarşamba akşamı açıklanmaktadır. Bu çekilişi TRT1 canlı olarak verir. Genellikle 20.40 – 21.00 arasında olur ancak bazen saatleri değişebilir. Şans Topu oynamak istiyorsanız Perşembe günü sabahından itibaren, Çarşamba saat 20.30’a kadar oynayabilirsiniz. Yani Şans Topu sonuçları açıklanmadan 10 dakika öncesine kadar kolon yapmanız mümkündür.

Şans Topu sonuçları doğrultusunda kazandığınız ikramiyeleri 1 yıl içerisinde bayilerden alabilirsiniz.

Eğer büyük ikramiye yani 5+1 bildiyseniz ödülünüzü sadece Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden almanız gerekmektedir. Onun haricindekileri Loto bayilerinden ve Milli Piyango İdaresi Şubesi’nden alabilirsiniz. Çok fazla ödül gruplarında ikramiye dağıtıldığından dolayı ülkemizde en çok oynanan şans oyunlarından biri olmayı başarmıştır. Şans Topu gibi, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen şans oyunlarından ödül kazanmak istiyorsanız, çekilişe oynayacağınız kolon sayısını çok yüksek tutmak zorundasınız. Ancak bu şekilde hatrı sayılır ikramiyeler kazanma olasılığınız artacaktır.

Şans Topu Sonuçları

2 yorum

  1. haylısn versi parası olmayan cıksın yansırdan banda çıksın.ALLAHIM

  2. haylısn versi parası olmayan cıksın yansırdan banda çıksın.ALLAHIM

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top