Milli Piyango Sonuçları

Milli Piyango Sonuçları

Milli Piyango İdaresi tarafından özel günlerde düzenlenen şans oyununa Milli Piyango denmektedir. Yıl başı gibi özel günlerde Milli Piyango İdaresi tarafından hazırlanmış biletleri alarak çekiliş takip edebilirsiniz. Özel günlerin yanı sıra her ayın 9’u, 19’u ve 29’unda çekilmektedir. Çoğu çekiliş o haftanın anlam ve önemini içerir ve biletlerde bu konu hakkında yazılar bulunur. Toplam 6 adet rakam çekilmektedir. Bu rakamlar 1’den 9’a kadardır. Çekiliş öncesinde ne kadar ücret dağıtılacağı Milli Piyango İdaresi tarafından açıklanmaktadır. Milli Piyango, diğer şans oyunlarından oldukça farklıdır. Tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet alma şansı tanımaktadır. Örneğin tam bilet aldığınızda, ve Milli Piyango sonuçları doğrultusunda büyük ikramiye rakamlarını tutturduğunuzda toplam ödülün hepsini siz alırsınız. Yarım bilet alırsanız, sizin gibi başka bir bilet daha olduğundan ikramiyeyi o kişi ile bölüşürsünüz. Çeyrek bilette ise bir bilet 4 kişiye paylaştırılmaktadır. Bu yüzden de ödül 4 kişi arasında eşit olarak dağıtılmaktadır.

Bu bilet çeşitlerinin fiyatları da farklıdır. Her Milli Piyango çekilişine göre fiyatlar farklılık gösterse de günümüzde tam bilet 16 Türk Lirası’ndan, yarım bilet 8 TL’den çeyrek bilet ise 4 TL’den satışa çıkarılmıştır. Biletler satış yerlerinde bulunmaktadır. Kendiniz rakam üretemezsiniz, var olan biletler arasında seçim yapmak zorundasınız.

Milli Piyango sonuçları açıklanırken amorti sistemi uygulanmaktadır.

Her çekilişte 2 rakam seçilir. Ve sizin biletinizin sonunda bu 2 rakamdan herhangi biri bulunuyorsa biletinizi iade ederek verdiğiniz parayı geri alabilirsiniz.

Milli piyango sonuçları resmi gazetelerde yayınlanmaktadır. Sizler de biletinize ikramiye isabet edip etmediğini gazetelerden öğrenebileceğiniz gibi Milli Piyango İdaresi resmi web sitesinden de öğrenebilirsiniz. İnternet teknolojisinin ülkemizde hızlı bir şekilde yayılması ile Milli Piyango sonuçları‘nı internet üzerinden kontrol edebildiğiniz gibi Milli Piyango biletlerini internet üzerinden almak da mümkün hale gelmiştir. Sizler de şans oyunları sitesinden var olan biletlerden herhangi birini satın alabilirsiniz. Aynı şekilde bilet oluşturma bölümünden aklınızdaki rakamları yazabilirsiniz. Ancak o biletin satın alınıp alınmadığını bilinmediğinden genellikle boştaki biletleri yakalamak çok zordur.

Eğer sizler de büyük ikramiye hayali kuruyorsanız bu şans oyununu oynayarak akabinde Milli Piyango sonuçları kontrol edebilirsiniz. Bana çıkmaz! Demeyin, Dünya, şanssız olduğunu iddaa ettiği halde piyangonun vurduğu kişilerle doludur. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz.

Milli Piyango Sonuçları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top