Birgün gazetesi

Birgün Gazetesi Birgün gazetesi 14 Nisan 2004 tarihinde kurulmuştur. Yayın hayatına başlamadan önce ekonomik açıdan güçlükler çekilerek kurulan gazete bir çok ortaktan oluşur ve ayrıca çeşitli sendikaların topladığı paralardan kurulmuştur. Birgün Yayıncılık ve İletişim Ticaret A.Ş gazetenin sahibidir. Ayrıca şahıs olarak Bülent Yılmaz’a aittir. Sosyalist bir düşünce yapısıyla oluşturulduğu için Birgün gazetesi toplumu ilgilendiren haberlere yer vermektedir. Sosyal eşitliği ve ... Devamını Oku »

Vakit Gazetesi (Yeni Akit)

Vakit Gazetesi Vakit Gazetesi isim hakları yönünden çok sancılı dönemlerden geçmiştir. Günümüzde Anadolu’da Vakit adı altında yayım yapan gazete 5 Aralık 2001 tarihinde Nuri Aykon tarafından kurulmuştur. Adından da anlaşılacağı üzere İslami-muhafazakâr siyasi görüşüyle yayım yapan Anadolu’da Vakit gazetesinin içeriğinde tamamen islami içerikli haberler yayımlanmıştır. Vakit Gazetesinin ismi Anadolu’da Vakit iken bir çok dava ile ba şbaşa kalmıştır. Bunlardan en ... Devamını Oku »

Bugün Gazetesi

Bugün Gazetesi Bugün gazetesinin kuruluş süreci çok sancılı dönemlerden geçmiştir. Daha önce Kemal Ilıcak tarafından kurulan Tercüman gazetesi ile isim hakları davalarına girmiştir. En sonunda davalar Ilıcak ailesinin aleyhine sonuçlanınca 6 Eylül 2005 tarihinde Kemal Ilıcak’ın sahip olduğu Tercüman gazetesi isim değiştirerek Bugün olmuştur. Ilıcak Holding’in yanı sıra Ciner Medya Grubu ile birlikte 2005 yılı boyunca ortak işletilmiştir. Ancak bu ... Devamını Oku »

Kurultay Gazetesi

Kurultay Gazetesi Ankara Çankaya’da basılmakta olan Kurultay Gazetesi yerel bir gazetedir. Bu yüzden de Türkiye’nin tüm şehirlerinde yayımı yoktur. (Ancak bazı şehirlerde de bu gazeteye rastlamak mümkündür. Örneğin: İstanbul, Kıbrıs-Girne) Henüz yeni bir gazete olmasından dolayı yüksek tiraj rakamlarına ulaşamamıştır. Bu yüzden de en çok satılan 40 gazete arasında kendisine yer edinememiştir. Kurultay Gazetesi henüz büyük bir holding bünyesinde bulunmamaktadır. ... Devamını Oku »

Hürriyet Gazetesi

Hürriyet Gazetesi Hürriyet Gazetesi 1 Mayıs 1948 tarihinde kurulmuş ve Türkiye’nin en köklü gazetelerinden biri olmayı başarmıştır. Çok eski bir tarihi olmasından dolayı günümüze kadar bir çok holding tarafından yönetilmiştir. 1948 – 1993 tarihleri arasında gazetenin adıyla aynı olan Hürriyet Holding tarafından yönetilmiştir. 1993 – 1994 tarihleri arasında ise AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik şirketi tarafından yönetilen gazetenin aynı seneler ... Devamını Oku »

Yeni Çağ Gazetesi

yenicag-logo

Yeni Çağ Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi 4 Mart 2002 tarihinde kurulmuştur. Tüm Türkiye’de günlük olarak basılan gazetenin günümüzdeki sahibi gazeteyle aynı ismi taşıyan Yeniçağ Gazetecilik ve Matbaacılık şirketidir. Yeni Çağ Gazetesi 21. yüzyılda kurulmuş olmasına rağmen çok kısa süre içerisinde en çok okunan gazetelerden biri olmayı başarmıştır. Türk Milliyetçiliği, Atatürkçülük ve Ülkücülük siyasi görüşüyle yayımda olan gazete ortalama günlük 52.000 ... Devamını Oku »

Ortadoğu Gazetesi

230px-Ortadogu_Gazetesi_Logo

Ortadoğu Gazetesi Ortadoğu Gazetesi 2 Mayıs 1972 tarihinde Zeki Saraçoğlu tarafından kurulmasına rağmen günümüze kadar büyük bir yükseliş gerçekleştirememiştir. Kurulduğu günden bu yana Tüm Türkiye’de günlük olarak satılan gazetenin sahibi Belkıs Saraçoğlu’dur. Milliyetçilik, Atatürkçülük ve Ülkücülük siyasi görüşü ile yayım yapan gazete Milliyetçi Hareket Partisi’ne yakın haberler yayımlamaktadır. Gazetenin uzun bir geçmişi olmasına rağmen tiraj sayısı günlük 7.000 civarlarında kalmıştır. ... Devamını Oku »

Yeni Mesaj Gazetesi

Yeni Mesaj Gazetesi Yeni Mesaj Gazetesi 27 Kasım 1998 tarihinde kurulmuştur. İcmal Yayıncılık tarafından yönetilen gazetenin bünyesinde bir çok televizyon kanalı bulunmaktadır. Gazeteyle aynı ismi taşıyan Mesaj TV ve Meltev TV bu grubun ürünlerinden biridir. Gazete günlük olarak Türkiye’nin her yerinde orta boy basılmaktadır. Gazetenin sahibi, televizyon ve yayın grubunun olduğu gibi Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Bu isim yarı Yeni ... Devamını Oku »

Tercüman Gazetesi

Tercüman Gazetesi Tercüman Gazetesi 26 Mayıs 1955 tarihinde kurulan Türkiye’nin en eski gazetelerinden biridir. İlk olarak sadece İstanbul’da yayımlanan gazete daha sonrasında günlük olarak basılıp tüm Türkiye’ye yayılmıştır. Tercüman gazetesi isim olarak bir çok değişikliğe gitmiştir. İlk kurulduğu dönem 1961 tarihine kadar 6 yıl boyunca Hadiselere Tercüman adıyla yayımlanmıştır. 1961’den itibaren de Halka ve Olaylara Tercüman olarak değişmiştir. Gazete’yi Kemal ... Devamını Oku »

Yeni Asya Gazetesi

Yeni Asya Gazetesi Yeni Asya Gazetesi 21 Şubat 1970 tarihinde kurulmuş olup tüm Türkiye’de günlük olarak basılan ve orta boy formata sahip gazetedir. Günümüzde sahipliğini gazeteyle aynı isimde olan Yeni Asya Gazetecilik Matbaacılık ve Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketi yapmaktadır. Yeni Asya gazetesinin imtiyaz sahibi Mehmet Kutluar’dır. Muhafazakârlık, İslamcılık ve Nurculuk siyasi görüşüyle yayım hayatını sürdüren gazete çoğunlukla dini ... Devamını Oku »

Scroll To Top